Jezioro dominckie

Jezioro Dominickie w Boszkowie  to akwen wodny o powierzchni   344 ha,  jego  maksymalna głębokość dochodzi do 17 metrów, średnia 6,5 m. Leży na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Otoczone jest sosnowymi borami.

Ma długość 3830 m, szerokość 1660 m, posiada dobre warunki do kąpieli gdyż jego dno opada łagodnie.  To uznany ośrodek żeglarski, z uwagi na sąsiedztwo innych jezior, z którymi ma połączenia, stanowi ważny punkt dla wycieczek kajakowych (Kajakarski Szlak Konwaliowy).

Jezioro Dominickie pomimo dużego ruchu turystycznego ma  wyjątkowo czystą wodę o dużym stopniu przejrzystości oraz zadbany teren wokół zbiornika. Wg badań z 2011 nadano mu I klasę czystości. Jezioro posiada podwodne źródło, dzięki któremu woda w zbiorniku stale się oczyszcza.

Jest jeziorem typu sielawowego – jedynym takim na terenie Wielkopolski. Ryby: sielawa (wiodąca!), lin, wzdręga, krąp, ukleja, okoń, jazgarz, leszcz, węgorz oraz szczupak.

Jezioro należy do PZW w Poznaniu,  jest udostępnione do wędkowania z brzegu jak i z łodzi, na dwie wędki, spinning. Zezwolenie można wykupić online poprzez stronę www.pzw.poznan.pl/zezwolenia/ oraz w okolicznych ośrodkach.

Jezioro Dominickie plaża Pudełkowo

Aby dowiedzieć się więcej

Prosimy o kontakt telefoniczny
601-55-38-89 | 609 049 502